2. týden o samotě = 4. týden tady

9. června 2012 v 4:15 | "já" |  U rodinky - 1.měsíc
Tenhle týden byl makačka. Byl to můj druhý týden, kdy jsem už pracovala sama, tedy čtvrtý týden u rodinky Usmívající se Letí to neskutečně moc. Týden to byl sakra náročnej, protože HM byla na služebce (opět), takže jsem končila většinou kolem 8pm, a musím říct, že děcka byly ve většině dnů na přes zadek. Hlavně co se týká večeří (ty jsme musela tentokrát připravovat já, jinak je to HM práce). To je snad nejhorší část dne vždycky (a nejdelší). Donutit je něco sníst (hlavně kluky - nechápu, jak devítiletej kluk nechce tohle a tamto a dělá u jídla takový cavyky.. btw sní toho o dost míň než pětiletá holka) je někdy nadlidskej výkon. A ty hádky o čemkoliv, protože si v tuhle dobu samozřejmě nejvíc povídají, vyprávějí, už jsou klasickou součástí. Tím pádem je musím pořád napomínat a okřikovat, aby jedli - večeře má trvat totiž 30minut, pak mám sbírat jídlo, takže aby se vůbec najedli.
Takže jsem nehorázně unavená, těším se na neděli až se pořádně vyspím Usmívající se

Neděle - byla klasicky v NYC Usmívající se tentokrát s Míšou Š. Líbající byl to super den. Hlavním cílem byl Downtown. Začaly jsme ale u Rockefellrova centra, "v podzemí" daly ovocný smoothie, pak se metrem přesunuly dolů, zkontrolovaly Sochu Svobody, prošly se po Wall Street (což je obyřejná ulice, u který by člověk neřekl, že je někde na zvláštním místě), pak začalo lejt, tak co jinýho udělají než že vlezou do obchoďáku, že?? Smějící se TJ Maxx nás uchránil, Martinka se tam zamilovala do Guess botiček, ale odolala.. Zatím Smějící se Pak jsem přešly ke Ground Zero, opět trochu deštíček, takže šup do Century 21, kde se Martinka pro změnu zamilovala do CK kabelky Smějící se opět teda odolala, ale narozeniny se blížej, takže bude třeba si udělat radost S vyplazeným jazykem

Pondělí - pěkně lilo, takže cesta do školy nepříjemná. HM byla doma, odlítala odpol na služebku. Odpol vyzvednout děti, aby se mohly s maminkou rozloučit - ta kvůli tomu pak trochu nestíhala. Baseball kvůli zmíněnému dešti nebyl, tím dýl děti na krku doma, ale domluvily jsme na poslední chvíli playdate, tak se vylítaly venku, i když to bylo s hádkama, tak to celkem šlo.

Úterý - dopol jsem měla dvojčata doma dýl, a pak s nima jela na nějaký testování do nový školy, kam nastoupěj v září. R. to ráno ořvala, byla protivná, že tam nechce. Takže tatínek nasadil jako uklidňovací metodu televizi. Měla teda jen 2 hoďky volno, takže jsem si sjela zašopovat Usmívající se odpol A. playdate s Benem, tentokráte u nás. Proběhlo s hádkama, protože R. provokovala, nechtěla pomáhat s úklidem, byla celkově na pěst, takže jsem musela udělit svůj první time-out a poslat ji do pokoje. Pak samozřejmě byla naštvaná, takže dělala schválnosti. Musela jsem ji odvelet do family roomu, aby si hrála sama, jinak to s ní fakt nešlo. Naštěstí měla pak taekwondo, tak hodinka klid. S klukama to bylo naprosto fajn. Ona se vrátila taky docela v dobrý náladě pak, ale při večeři to s nima začalo nanovo, tak jsem byla ráda, když jsem si mohla jít lehnout.

Středa - bez playdates, obávanej den. Děcka byly celkově v divný náladě, na J. jsem viděla, že mu asi není mu dobře, vypadal unaveně a divně mluvil. Ptala jsem se ho, jestli ho nebolí v krku, ale prej vše good. Přišel Alex, takže na R. byli s A. dva. Občas se k nim přidal i J. Nevím o co šlo, ale zase hádky, naschvály, R. brek. Nikdy se nedozvím pravdu, co a jak bylo, protože každej má tu svoji a nikdo nic neudělal. Navíc já jim ještě v anglině blbě rozumím, tak pak ani nevím, jak to mám nejlíp rozsoudit. No a u večeře snad ani nemusím psát, jak to probíhalo. Nejhorší večeře ever. Dělala jsem Mac and Cheese, což A. pak prohlásil, že tenhle je pěkně hnusnej, ale sám si vybral tuhle krabici. Nechtěl to absolutně jíst, to se k němu přidal i J., kterej ale předtím tvrdil, jak je to výborný. A. jsem udělala teda polívku, protože měl před baseballem, tak aby nejel hladovej a kdesi cosi. Snědl ji?? NE!!! O hádkách ani nemluvim. Tak jsem si postěžovala HD, když se ptal, jakej byl den, ten teda děcka trochu pokáral, ale jako že A. nesnědl ani polívku, ani zeleninu, kterou maj povinnou, to nic. Byla jsem trochu naštvaná, musím říct, že mne bude nařizovat pravidla, co já musím ohlídat. Ale sám jim pak nic neřekne když je u toho. No nic.

Čtvrtek - měla jsem pravdu s tím, že J. něco je. Ráno absolutně nemluvil, špatně dýchal, ale bez teploty. Takže změna plánů, že bych jela zařídit SSN. HD s ním jel k doktorovi a vypadalo to, že bude malej asi doma. Ale nevím, co mu bylo, ale vrátili se zpět s tím, že do školy může jít normálně (vysvětlovali mi to, ale moje anglina není natolik dobrá, abych rozuměla a natož si to pamatovala). Akorát jsem měla ohlídat, aby večer při koupání dejchal páru Smějící se Takže jsem ho vezla do školy o něco dýl. Potom teda zajet k hostbabče, se kterou mi HD domluvil doprovod pro SSN. Řídila jsem já, se babčou jsem skvěle pokecaly, je to suprová ženská. Domluvily jsme se na léto na nějaký vejlety s dětma. Taky mi dala pár tipů a rad. Vyřízení SSN trvalo necelou hodinu, nebylo tam moc lidí (jely jsme do jiný Office než jsem byla před dvěma týdny ještě s J., tam bylo narváno), a samotná žádost proběhla tím stylem, že odevzdala úředníkovi všechny potřebný dokumenty, on si všechno opsal, na nic se neptal a já během 10minut odcházela od okýnka. I cestou ale opět žádné osobní volno.
Odpol dorazila Iva se Samem, já mezitím vyzvedla A. s Maxem. Strašnej playdate. I když vlastně ne tolik. Jen mne moc neposlouchali, řvali, ale aspoň si hráli a nepotřebovali, abych mezi nima řešila spory. Večeře typická pro tento týden. Večer jel HD s A. k doktorovi na nějakou kontrolu a já zůstala s dvojčaty. Skoukli jednu show v telce, a pak jsem je odvelela do koupelny. A víte co provedli?? Vytopili koupelnu takovým způsobem, že voda začala protýkat dolů do kuchyně!! Jsem myslela, že je přetrhnu. Takže já jak magor letěla pro hadry dolů do basementu, div jsem si v těch mokrejch žabkách nerozbila pusu. Vytírala jsem honem rychle dole i nahoře než přijede HD, protože nevim, jak bych to vysvětlovala. Za prvé s mojí anglinou, za druhý jsem je zrovna nehlídala Usmívající se děcka z toho měly samozřejmě srandu a ještě znova pak nacákaly - hlavně R., kdo jinej. Tak jsem ji vynadala, řekla, že zejtra se budu chovat jako oni, budu dělat naschvály, a když budou něco chtít, tak ať za mnou nechodí. To se R. málem rozbrečela, že nebude dezert a nanuk atd. Dobře jí tak, potvoře!! S vyplazeným jazykem Pak jsem dělala uraženou a víceméně je "donutila" oba napsat na papír "Sorry Martina" Smějící se aby si to vyžehlily. Pak už jsem je dala spát (to je vždycky bez problémů) a byla ráda, že jsem ráda Usmívající se

Pátek (dnešek) - už byl lepší Usmívající se sláva!! Bylo krásně, takže jsem si šla po snídani lehnout ven. Protože jsem byla po všech těch dnech docela slušně unavená, tak bych i usnula. Takže si tak lebedím, najednou za mnou štěkot, docela jsem se lekla, otočím se, co ten Reggie od sousedů blbne, a to jsem se lekla ještě víc, protože ke mně měli namířeno dva obrovskýý hafani!!!!! Tak to jsem stačila akorát vyskočit, vykřiknout - toho se možná lekli i oni, protože jsem jim stihla zdrhnout do baráku. Klepala jsem se ale pěkně!! V první chvíli jsem myslela, že skončim někde v nemocnici pokousaná!! Kdyby na mě vyskočili, tak by byli větší jak já (už takhle mi byli víc jak do půl pasu) a jak nic by mne srazili na zem. Chvíli se ještě motali kolem dveří, a pak si to štrádovali dál. Někomu prostě zdrhli a vesele si chodili po okolí. Jako nevím, co bych dělala, kdybych tam byla s dětma. Brrr...
Naštěstí se už neobjevili a já si asi po hodině troufla jít znova na chvilku lehnout. Pak jsem díky chatování na fb málem nestihla dojet pro děti včas Smějící se A. jsem vyzvedli pěšky, když bylo tak pěkně, pak jsem jim pustila telku, složila prádlo, odvezla dvojčata na gymnastiku a v 7 skončila Usmívající se

Takže uznáte, že to byl vyčerpávající týden a mám důvod se těšit až se konečně pořádně vyspím Usmívající se zítra NYC s Móňou a v neděli klídek a pohůdka.

Btw. 7.6. jsem začala druhý měsíc v USA Usmívající se
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama